Zakynthos - informace pro turisty

Ostrov Zakynthos » VOLNÝ ČAS

Několik tipů, jak využít volný čas a prožít aktivní dovolenou na Zaynthosu.

Informace o Řecku » Ostrov Zakynthos » Volný čas

Chystáte se na dovolenou
na ostrov Zakynthos?

Zajímá vás jak to vypadá
na ostrově Zakynthos?

Hledáte informace
o ostrově Zakynthos?

Tady jste
na správném místě!

.
.

KLIKNĚTE ZDE
A NAJDĚTE SI ZÁJEZD NA ZAKYNTHOS
Z NABÍDEK VŠECH ČESKÝCH CK

Nádherné moře a malebné vnitrozemí na Zakynthosu nedovolí turistům, aby jen tak polehávali na pláži a slunili se. Tento ostrov nabízí širkou paletu možností, jak strávit aktivní dovolenou.

Ostrov Zakynthos » Vodní sporty:

  • Plavání: Kvalita vody je vynikající. Moře je většinou bezpečné. Pro malé děti se hodí nejlépe písčité pláže v jižní a východní části Zakynthosu (například Kalamaki, Porto Koukla nebo Tsivili), protože se jen mísně svažují do moře a moře je klidné.
  • Potpění a šnorchlování: Ve skalnatých útesech mají domov nejrůznější živočichové, viditelnost je v klidné a průzračné vodě až 50m. Kvalitní potápěčské školy jsou ve větších letoviscích, např. Divers Paradise v hotelu Louis Zante Beach.
  • Vodní sporty: Hlavní střediska se nacházejí v Tsilivi, Alykes a Agios Nikolaos. Na plážích se lze věnovat např. parasailingu a jízdě na vodních lyžích.

Ostrov Zakynthos » Pěší turistika:

  • Zakynthos nabízí nejen nádherné pobřeží, ale i krásné a hornaté vnitrozemí. Podmínky pro pěší turistiku jsou výborné. Trasy pro méně náročné procházky najdete na stránkách organizace Přátelé Jónských ostrovů. Zakynthos je také ideální, pokud se zajímáte o rostlinstvo.

Ostrov Zakynthos » Výlety na člunech:

  • Ze Zakynthosu se jezdí k tzv. modrým jeskyním u mysu Skinari a na pláž Navagio. V zálivu Laganas se můžete vypravit na výlet, při kterém budete pozorovat želvy.
  • Nejlepší způsob, jak navštívit a prozkoumat různé zátoky, je pronajmout si malý motorový člun (o výkonu např. 25 koňských sil). Při projížďce můžete zastavit a vykoupat se, kde chcete. Za pronájem zaplatíte cca 60-80 EUR/den.

Ostrov Zakynthos » Mohlo by vás dále zajímat:

.
.

Zakynthos foto Zakynthos foto Zakynthos foto Zakynthos foto Zakynthos foto Zakynthos foto


Ještě si nezapoměňte přečíst:

Rady na pěknou dovolenou, které zatím neznáte.


© 2010 recko-informace.cz | kontakt